Organik Makale

Organik makale, sitelerin anlatmak istediği konuları vermiş oldukları hizmetleri net bir şekilde eşi ve benzeri olmayan bir durumda sunması için hazırlanan makalelerdir. Organik makalelerde genel özellik olarak özgün olması ön plana çıkmakta olup, daha önce yazılmış bir makale ile aynı içerikleri bulundurmaz. Organik makale kullanıcılara direk olarak hitap ederek sorularının cevaplarını bulabilecekleri akıcı ve bilgilendirici yazıları sunmaktadır.

Organik Makalede Olması Gereken

Organik makale yazma süreci dikkat ve özen isteyen bir süreçtir. Makale yazımı esnasında kullanıcıları etkileyici olarak hazırlanması gerekir. Bu bağlamda organik makale;

  • İlk ve sadece o konu hakkında yazılmış cümlelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş olmalıdır.
  • Yazının başından sonuna kadar imla kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Dil bilgisi kurallarını eksiksiz uygulayarak, yazım yanlışlarından arındırılmış olmalıdır.
  • Akıcı bir anlatım olmalı ve kullanıcıyı sıkmamalıdır.
  • Doğru bilgi veren olması için detaylı bir araştırma sürecinden sonra yazılmış olması gerekmektedir.
  • Arama motoru web tabanına uygun şekilde yazılmalıdır.
  • İçerisinde anahtar kelimelerin konu ile bağlantılı olması gerekir.
  • Anlam bakımında yakınlık gösteren kelimelerin bir arada kullanılarak kullanıcıların aradığı tüm bilgilere anında ulaşmasını sağlaması gerekmektedir.

Organik makale bu sayede belli olan amacına tam olarak hizmet etmekte, hem kullanıcı hem de site için beklentileri tam olarak karşılamaktadır.

Dikkatsiz Makale Yazma

Herhangi bir konu, işlem veya faaliyet hakkında yazılmış olan yazıların kuralların harici yazılması, siteye hem maddi hem de manevi maliyet yüklemektedir. Özgün şekilde yazılmamış olan organik makale site için telif hakkı sorunu ile maddi kayıplara neden olurken, ayrıca kullanıcıların kopya muamelesine maruz kalarak ziyaretçi kaybetmektedir ve kullanıcıların güveni ortadan kalkmasına neden olmaktadır.

Makalenin kural ve düzenden yoksun şekilde hazırlanması, kullanıcıların anlayamayacağı kelimeler, sıkıcı cümleler ve hatalarla dolu yazılara neden olacak ve kullanıcıların sayfa ziyaretini kısa tutmasına neden olacaktır. Organik makale içeriği olmadığından dolayı kullanıcıları farklı sitelere yönlendirecektir. Ayrıca kurallara uyulmadan hazırlanmış olan makaleler arama motorlarından web tabana uyum sağlasa bile son sıralarda yer alacak ve kullanıcı girişlerinin en aza düşmesine neden olacaktır.